• 021-91031835
  • 09109400668

ط·ط±ط§ط­غŒ ظˆط¨ط³ط§غŒطھ طھظپع©ط± ط®ظ„ط§ظ‚ ط¢ط±طھظ†ظˆط³

ط·ط±ط§ط­غŒ ط³ط§غŒطھ ظˆ ط¨ط±ظ†ط§ظ…ظ‡ ظ†ظˆغŒط³غŒ ظ¾ط±طھط§ظ„

+

طھظˆظ„غŒط¯ ط§ظ†ظˆط§ط¹ ظ†ط±ظ… ط§ظپط²ط§ط±

ظ†ظ…ظˆظ†ظ‡ ع©ط§ط±ظ‡ط§غŒ ظ…ظ†طھط®ط¨ ط³ط¦ظˆ ظˆ ط¨ظ‡غŒظ†ظ‡ ط³ط§ط²غŒ
image
API چیست؟
کد اختصاری API چیست؟ API به معنای رابط برنامه نویسی برنامه است، و همچنین جنبه اساسی سازنده وب 2. اما واقعا چه API است؟ ما در این مقاله توضیح خواهیم داد.
این کلمه علاقه خاصی به رابط یا رابط کاربری دارد. اگر تجربه تجربیات برنامه نویسی داشته باشید، همه معانی و اختصارات هنگامی که کلمه Interface را می شنوید، به ذهن تان می آیند، اما ما علاقه مند به دانستن معانی کلاسیک و معمولی هستیم.
رابط (رابط) یک رابط مشترک بین دو سیستم و خدمات است. می توان ارتباط بین دو سیستم را بیابید.

تعریف
یک API یک رابط پیاده سازی نرم افزاری است که به دیگر برنامه ها امکان برقراری ارتباط با آن را می دهد

چرا ما یک API نیاز داریم؟
ما می توانیم با یک کلمه، ارتباط برقرار کنیم: شما ممکن است بپرسید که چرا اتصال بسیار مهم است. برای پاسخ به این سوال، تصور کنید Notepad نمی تواند پست ها را از MS Word، Google Chrome، یا فایرفاکس کپی و جای گذاری کند. تصور کنید که شما باید تمام متن را در نرم افزار دیگری برای هر نوع برنامه در هر زمان تایپ کنید. این فقط یک نمونه از رابطه بین نرم افزار است و ما باید بدانیم که همه ارتباطات از طریق API امکان پذیر است.

واقعا API چیست؟
با انجام این کار در دفترچه یادداشت نمیتوانید به راحتی یک API را اجرا کنید. از آنجا که API ها به طور کلی برای کاربران مانند شما و من پنهان هستند. API ها بخش هایی از کد هستند که توسط برنامه نویسان نوشته شده اند که بسیار دقت طراحی شده اند تا برنامه های دیگر قادر به اتصال و ارتباط با برنامه باشند.
API ها به طور خاص ساخته شده اند تا قابلیت ها و اطلاعاتی را که انتخاب می شوند نمایش دهند، در حالی که دیگر قسمت های برنامه را محافظت می کنند و ارتباط برقرار می کنند. ایجاد یک API طول می کشد، زیرا در نهایت برنامه های دیگر با برنامه شما ارتباط برقرار می کند و برنامه شما را محبوب تر می کند.
توییتر یک مثال خوب است. اکثر مردم سایت توییتر مورد علاقه خود را به جای رابط وب ترجیح می دهند. شما می توانید از دستگاه توییتر مانند تلفن، گوشی هوشمند، آی پاد یا رایانه استفاده کنید. این یک فرصت عالی برای توییتر است تا از یک API منحصر به فرد برای زبان برنامه نویسی کاربردی بهره ببرد.

چه API آن را استفاده می کند؟
همانطور که می دانیم، API ها اجازه ارتباط بین نرم افزار های مختلف را می دهند تا به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بنابراین مطمئنا این گزینه می تواند برای توسعه یک پلت فرم و برای mashups (برنامه ها) مناسب باشد. ما همچنین می توانیم توییتر را به عنوان نمونه ای از نحوه استفاده از API ها در توسعه سیستم عامل ها، ذکر کنیم. هنگامی که شما اطلاعات و داده ها را ترکیب کرده یا از نرم افزار و برنامه های دیگر برای ساخت یک نرم افزار دیگر استفاده می کنید، در واقع یک Mashup ایجاد کرده اید.
Mashups در این روز محبوب در اینترنت هستند. پیشرفت اینترنت مربوط به ارتباطات است، بنابراین این می تواند یک ایده عالی برای استفاده از API ها باشد. این یک روش معمول برای افشای بخشی از توابع یا اطلاعات شما به عنوان API برای دیگران در وب است. گروه ها می توانند این قابلیت را با آنچه که شما با سرویس های دیگر ارائه می دهند، ترکیب کنید و سپس یک سرویس پیشرفته با توابع اضافی ارائه دهید.
به عنوان مثال، Yelp دارای اطلاعات مربوط به رستوران ها، هتل ها، مراکز خرید و دیگر خدمات محلی است. اما ممکن است برای سایت خسته کننده و خسته کننده برای کاربران اگر آنها خدمات نقشه خود را ایجاد و کاربران اجازه می دهد تا. برای دیدن جایی که مقصد های مختلف هستند. در عوض، آنها می توانند با API های Google Maps ترکیب و اطلاعات خود را در آن قرار دهند. این ابزار و خدمات خود را برای کاربران افزایش می دهد. این یک استفاده عمومی از API است.
API های محبوب که می توانید استفاده کنید
API ها در همه جا هستند API های محبوب ترین API های وب یا API های وب مانند API Google Maps، API توییتر و API Fickr هستند. این همه موارد نیست شما می توانید یک لیست کامل و دسته بندی API ها در وب برنامه ریزی و WebMashup پیدا کنید. در سایت های شما می توانید سطح علاقه کاربر و همچنین محبوبیت API ها و خدمات ارائه شده توسط API یا استفاده از API را ببینید.
شما واقعا از API استفاده می کنید تا به نیازهای شما و سطح تخصص شما بستگی دارد. ممکن است بخواهید یک سرویس عالی در اینترنت ایجاد کنید در هر زمینه ای که شما نیاز به یک برنامه برای وب دارید، باید از زبان های وب مانند PHP، ASP.NET، Java یا Python استفاده کنید. شروع خوبی است برای بازدید از صفحه API رسمی سرویس خود. شما همچنین می توانید برای کتابخانه های دیگر که در زبان مورد نظر شما نوشته شده است جستجو کنید. معمولا این کتابخانه ها کار شما را آسان تر و سریع تر انجام می دهند. به عنوان مثال، توییتر تعدادی از این کتابخانه ها را در API ویکی خود ارائه می دهد. شما همچنین می توانید آموزش ها، اسناد رسمی و بهترین شیوه ها در این صفحات را پیدا کنید.
API ها مدتها در یک یا چند چهره بوده اند. اولین ارتباط بین برنامه ها دقیقا براساس سند رسمی API نیست؛ اما امروز آنها بخشی از برنامه هستند، به خصوص اگر در وب باشد.

image