• 02634215990
  • 09109400668

طراحی وبسایت تفکر خلاق آرتنوس

طراحی سایت و برنامه نویسی پرتال

+

تولید انواع نرم افزار

نمونه کارهای منتخب سئو و بهینه سازی
1397/05/22 12:42

صفحه وب استاتیک

قبل از ورود به دنیای ASP.NET بیایید مروری سریع به چگونگی استفاده از صفحات وب استاتیک در وب سایتها را انجام دهیم زیرا که شما بعدها به صفحات وب دینامیکی احتیاج خواهید داشت.
صفحه وب استاتیکی صفحه ای است که بعد از اینکه تولید کننده آنها را در سرویس دهنده های وب ذخیره کرد، تغییر نکند. این صفحات به همان حال که ذخیره شده اند باقی می مانند تا زمانی که با صفحات جدیدتر جایگزین شوند. 

فقط یک استثنا وجود دارد و مابقی صفحات وب استاتیکی با هر کاربری سازگاری نشان نمی دهد. برای خصوصی صفحات وب استاتیکی، تولیدکنندگان حتماً باید نشانه هائی از کاربر مورد نظر را داشته باشند تا صفحات وب به روز را جایگزین صفحات قبلی کنند. بدیهی است که انجام این عمل برای هر کاربر امری است محال و ناشدنی.
اما استثنائی که در بالا ذکر شد این است که می توان صفحات وب را بوسیله سند مربوط به سرویس گیرندگان خصوصی کرد همانند Java script که در صفحات وب تثبیت شده است.

در واقع Java script یک زبان برنامه نویسی شیء گرا محدود شده می باشد که ظرفیت HTML را افزایش می دهد. تولیدکنندگان از این زبان بعد از این که مرور صفحات وب را بارگذاری می کند برای تولید صفحات وب دینامیکی استفاده می کنند. برای مثال، در آخر مراجعه یک کاربر به صفحات وب، ممکن است نام او در ردیف Cookie ذخیره شده باشد.
در مرحله بعد که کاربر مراجعه می کند، این Java scrip که Cookie را می خواند و با استفاده از نام کاربر وارد صفحات وب می شود.

تولیدکنندگان همچنین از این زبان برای اصلاح دینامیکی فرمهای HTML به هنگامی که کاربر بان این فرمها ارتباط داخلی برقرار کرده است، استفاده می کنند. به عنوان مثال اگر کاربر می خواهد شماره تلفن خود را وارد فرم کند، Java script بعد از ورود شماره تلفن را فرمت میکند.
این مساله حائز اهمیت است که بدانید که سندهای نوشته شده توسط java script  یا هر زبان مشابه دیگر فقط در کامپیوتر اجرا می شود.

اما ASP.NET بر روی سرویس دهنده های وبی اجرا می شود که به تولیدکنندگان توانائی زیادی می دهد که بتوانند پایگاه داده ها و درخواستهای غیر وبی کاربران را با همدیگر پیوند دهند. اگر خواستار اطلاع بیشتر از چگونگی ارتقا صفحات وب باشید یک کپی از Java script برای خود تهیه کنید.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :